Giełda papierów wartościowych to niemal wymarzone miejsce dla wszystkich tych, którzy lubią zarabianie z posmakiem ryzyka, czy też wręcz okraszone nutką hazardu. Aczkolwiek w przypadku inwestycji giełdowych łut szczęścia nie jest tak istotny jak w typowym hazardzie.

Tutaj zdecydowanie większą rolę odgrywają twarde fakty, który znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Więcej…

Przedmioty kolekcjonerskie, podobnie jak dzieła sztuki, wiążą się z emocjami. Inwestycja w dzieła sztuki to inwestycja w piękno, a w kolekcje - to sentyment.

Wartość przedmiotu często zależy od jego historii, na przykład długopisy lub wieczne pióra - ile jest wart długopis, którym Wałęsa podpisał porozumienie kończące strajk w Stoczni Gdańskiej, a ile taki sam, tyle że zwykły długopis z tego okresu?

Więcej…

Sposobów inwestowania jest wiele. Jednym z najbardziej popularnych jest Giełda Papierów Wartościowych. Grać na giełdzie można długoterminowo lub krótkoterminowo, np. opierając się na spekulacjach.

Oczywiście dużo więcej zwolenników ma inwestowanie zorientowane na szybki zysk. Jednak tu potrzebne są duża wiedza oraz intuicja. Lokowanie pieniędzy w złoto, jest niemal równie popularne, co trzymanie ich w akcjach spółek giełdowych.

Więcej…
Oszczędzanie
Indywidualne Konto Emerytalne IKE - skarbiec na emeryturze

Indywidualne Konto Emerytalne IKE - pieniądze na emeryturze

Jeśli myślisz poważnie o swojej przyszłości i godnym życiu na emeryturze, to powinieneś zacząć o tym myśleć jak najszybciej. Dlaczego? Ponieważ prognozy specjalistów od rynku emerytalnego mówią wyraźnie… Stopa zastąpienia, czyli relacja wysokości emerytury do ostatniego wynagrodzenia będzie niska. Wyniesie ona w publicznym ZUS-ie jakieś 25% - 30%.

Więcej…
 
Jak skutecznie oszczędzać?

Skuteczne oszczędzanieZapewne wiele razy zadawałeś sobie pytanie, czy tak naprawdę warto jest oszczędzać? Każdy z przyjemnością korzysta z wszelkich uroków życia i zazwyczaj ciężko jest nam z nich zrezygnować.

Z drugiej strony niepewność jutra zmusza nas do racjonalnego podejścia.

Więcej…
 
Mądre gospodarowanie prywatnym budżetem

Gospodarowanie własnymi środkami wydaje się być tak oczywiste, iż każda osoba od razu uzna, że jest najznakomitszym gospodarzem na swoim podwórku. Jeżeli jednak pochylić się nad tym wnikliwie okazuje się, że niestety, tylko w mniejszości faktycznie zapewniają dobre wyniki w tej materii. Znakomita większość osób całkowicie nie nie potrafi gospodarować prywatnym budżetem.

Nie mamy większego pojęcia ile tak faktycznie kosztuje nas czynsz, jakie wydatki ponosimy na pożywienie, a ile złotych marnujemy na kompletnie niepotrzebne rzeczy. Taka niewiedza kosztuje zbyt dużo, by nie zatrzymać tego ciągu niepewności. Nie wiemy, jak wiele środków kwartalnie wypuszczamy z rąk na własne życzenia, ale też kompletnie automatycznie.

Więcej…
 
Oszczędność w bloku

Oszczędzamy?

Kto z nas nie reaguje na słowa "energooszczędny", "tanio", "fachowo", "promocja"? W czasach trwającego kryzysu ekonomicznego i gospodarczego każdy z nas zainteresowany jest optymalizacją kosztów utrzymania siebie, rodziny oraz mieszkania.

Co w przypadku jeśli wydatki na żywienie ograniczyliśmy do minimum, ubieramy się głównie na sezonowych wyprzedażach lub w  tzw. second handach, samochód zamieniliśmy na rower, lub szybki marsz, (plus za promowanie ekologicznego stylu życia, który jest jak najbardziej na czasie), a z trudnością wystarcza nam do pierwszego?

Więcej…
 


Copyright ©  ISE