Giełda papierów wartościowych to niemal wymarzone miejsce dla wszystkich tych, którzy lubią zarabianie z posmakiem ryzyka, czy też wręcz okraszone nutką hazardu. Aczkolwiek w przypadku inwestycji giełdowych łut szczęścia nie jest tak istotny jak w typowym hazardzie.

Tutaj zdecydowanie większą rolę odgrywają twarde fakty, który znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Więcej…

Przedmioty kolekcjonerskie, podobnie jak dzieła sztuki, wiążą się z emocjami. Inwestycja w dzieła sztuki to inwestycja w piękno, a w kolekcje - to sentyment.

Wartość przedmiotu często zależy od jego historii, na przykład długopisy lub wieczne pióra - ile jest wart długopis, którym Wałęsa podpisał porozumienie kończące strajk w Stoczni Gdańskiej, a ile taki sam, tyle że zwykły długopis z tego okresu?

Więcej…

Sposobów inwestowania jest wiele. Jednym z najbardziej popularnych jest Giełda Papierów Wartościowych. Grać na giełdzie można długoterminowo lub krótkoterminowo, np. opierając się na spekulacjach.

Oczywiście dużo więcej zwolenników ma inwestowanie zorientowane na szybki zysk. Jednak tu potrzebne są duża wiedza oraz intuicja. Lokowanie pieniędzy w złoto, jest niemal równie popularne, co trzymanie ich w akcjach spółek giełdowych.

Więcej…
Franchising usługowy

Czy zastanawiał się kiedyś ktoś, czym może różnić się prowadzenie działalności pod kogoś szyldem, w oparciu o dystrybucję, bądź usługi? Czym się one między sobą różnią, jakie mają wspólne cechy?

Oczywiście mówiąc o franchising dystrybucyjny nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć, na czym polega i czego dotyczy. Czym jednak od niego różni się ten usługowy? Przede wszystkim franczyza usługowa dotyczy sytuacji, gdy franczyzobiorca świadczy różnego rodzaju usługi posługując się znakiem towarowym znanej firmy, a więc znakiem, który należy do franczyzodawcy.

Otrzymując pakiet franczyzowy, franczyzobiorca, otrzymuje szereg wskazówek, a dokładnie cały ten know-how, w którym zawarte są wszelkie instrukcje, jak wykonywać daną usługę, oraz jakie należy posiadać receptury, aby poszczycić się osiągnięciem sukcesu. Franchising usługowy nie dotyczy towarów sprzedawanych w sklepach, dotyczy zaś usług, które zaoferować mogą nam takie dziedziny jak: fotografia, gastronomia, kosmetyka, turystyka, edukacja i wiele innych, takich, które mogą świadczyć, jakiekolwiek usługi.

W takiej sytuacji, gdy dana osoba, zdecyduje się już założyć swoją firmę opartą na szyldzie znanej marki może liczyć na pomoc, jeśli chodzi o wybór sprzętu, często też na taki sprzęt dostaje odpowiednią zaliczkę, franczyzodawca pomaga dokonać wizualizacji pomieszczenia, w którym będzie dana usługa oferowana. W końcu franczyzodawca udziela swojemu partnerowi wszelkich porad, jeżeli chodzi o kwestie marketingowe, a także dokonuje przeszkolenia pracowników, jeśli istnieje taka potrzeba. W ten sytuacji, franczyzobiorca nie czuje się samotny w całej tej trudnej sytuacji, ma kogoś na kogo może w każdej chwili liczyć.

 
Oferta programów dla firm

Oferta programów dla firmOferta programów dla firm jest coraz bardziej imponująca. Dzielą się one na programy ogólne, adresowane do wszystkich

Pomoc dla każdej firmy

Programy dla firmNowoczesną pomocą dla każdej firmy są profesjonalne programy dla firm, których używanie jest dziś niezwykle popularne. Na rynku d

Kultura organizacyjna

Kultura organizacyjnaPrzedsiębiorstwa funkcjonujące na naszym rynku na pierwszy rzut oka są bardzo do siebie podobne, lecz w rzeczywistości jest inac

Własna firma

Własny biznes - problemy

W naszym kraju wiele osób marzy o tym aby pracować na swoim...

Własny biznes - usługi

Biznes to nie tylko handel, ale także usługi. Coraz większy...

Pomysły na biznes

Pomysły na biznes - rękodzieło

Od pewnego czasu wielką popularnością cieszy się rękodzieło...

Pomysły na biznes - biuro podróży

Zapotrzebowanie na korzystanie z usług biur podróży jest w ...

Handel walutami

W jakie waluty warto inwestować na rynku Forex?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę na rynku F...

Kiedy opłaca się kupić opcję sprzedaży?

Zasada ogólna - gdy niekorzystne jest dla nas umocnienie zł...

Copyright ©  ISE