Giełda papierów wartościowych to niemal wymarzone miejsce dla wszystkich tych, którzy lubią zarabianie z posmakiem ryzyka, czy też wręcz okraszone nutką hazardu. Aczkolwiek w przypadku inwestycji giełdowych łut szczęścia nie jest tak istotny jak w typowym hazardzie.

Tutaj zdecydowanie większą rolę odgrywają twarde fakty, który znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Więcej…

Przedmioty kolekcjonerskie, podobnie jak dzieła sztuki, wiążą się z emocjami. Inwestycja w dzieła sztuki to inwestycja w piękno, a w kolekcje - to sentyment.

Wartość przedmiotu często zależy od jego historii, na przykład długopisy lub wieczne pióra - ile jest wart długopis, którym Wałęsa podpisał porozumienie kończące strajk w Stoczni Gdańskiej, a ile taki sam, tyle że zwykły długopis z tego okresu?

Więcej…

Sposobów inwestowania jest wiele. Jednym z najbardziej popularnych jest Giełda Papierów Wartościowych. Grać na giełdzie można długoterminowo lub krótkoterminowo, np. opierając się na spekulacjach.

Oczywiście dużo więcej zwolenników ma inwestowanie zorientowane na szybki zysk. Jednak tu potrzebne są duża wiedza oraz intuicja. Lokowanie pieniędzy w złoto, jest niemal równie popularne, co trzymanie ich w akcjach spółek giełdowych.

Więcej…
Informacje
Studiowanie biotechnologii

Studiowanie biotechnologiiBiotechnologie jako kierunki studiów na wyższych uczelniach w Polsce takich jak Uniwersytety, Akademie Medyczne czy Akademie Rolnicze spotykają się z bardzo optymistycznym podejściem studentów.

Wprawdzie kierunki te nie należą do najłatwiejszych, jednak są bardzo ciekawe i dają bardzo atrakcyjne perspektywy zawodowe.

Więcej…
 
Kształtujące podróże, czyli zmiany i możliwości rozwojowe

Kształtujące podróżePodróże są jedną z najciekawszych form spędzania wolnego czasu, okres wakacyjny staje się najszerzej rozumiana możliwością korzystania z form wypoczynku. W obecnym świecie istnieje wiele sposobów na to, aby zapewnić sobie ciekawe i bardzo wzbogacające doznania.

Więcej…
 
Ograniczanie zbywalności udziałów spółki z o.o. - prawo pierwokupu a pierwszeństwo nabycia

SpółkaDo podstawowych praw wspólników należy swoboda w rozporządzaniu swoim udziałem. Polskie prawo nie przewiduje możliwości, by ograniczyć uprawnienia w zakresie obciążenia, przeniesienia lub zbycia udziału, jeśli ustawa definiuje udział, jako prawo zbywalne.

Należy jednak pamiętać, że to umowa spółki z o. o. jest podstawowym dokumentem, który definiuje zasady, zarówno funkcjonowania firmy, jak również relacji między wspólnikami.

Więcej…
 
Procedura eksmisji przy najmie okazjonalnym

Procedura eksmisjiProcedura eksmisji przy najmie okazjonalnym

Właściciel nie musi wytaczać powództwa o nakazanie opróżnienia lokalu, a znów eksmitowanemu nie przysługuje prawo do lokalu socjalnego ani pomieszczenia tymczasowego. Należy wiedzieć, że procedura eksmisji jest znacznie prostsza i krótsza w porównaniu do tej, która występuje przy zwykłym najmie:

Więcej…
 
Copyright ©  ISE