Giełda papierów wartościowych to niemal wymarzone miejsce dla wszystkich tych, którzy lubią zarabianie z posmakiem ryzyka, czy też wręcz okraszone nutką hazardu. Aczkolwiek w przypadku inwestycji giełdowych łut szczęścia nie jest tak istotny jak w typowym hazardzie.

Tutaj zdecydowanie większą rolę odgrywają twarde fakty, który znajdują swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Więcej…

Przedmioty kolekcjonerskie, podobnie jak dzieła sztuki, wiążą się z emocjami. Inwestycja w dzieła sztuki to inwestycja w piękno, a w kolekcje - to sentyment.

Wartość przedmiotu często zależy od jego historii, na przykład długopisy lub wieczne pióra - ile jest wart długopis, którym Wałęsa podpisał porozumienie kończące strajk w Stoczni Gdańskiej, a ile taki sam, tyle że zwykły długopis z tego okresu?

Więcej…

Sposobów inwestowania jest wiele. Jednym z najbardziej popularnych jest Giełda Papierów Wartościowych. Grać na giełdzie można długoterminowo lub krótkoterminowo, np. opierając się na spekulacjach.

Oczywiście dużo więcej zwolenników ma inwestowanie zorientowane na szybki zysk. Jednak tu potrzebne są duża wiedza oraz intuicja. Lokowanie pieniędzy w złoto, jest niemal równie popularne, co trzymanie ich w akcjach spółek giełdowych.

Więcej…
Inwestowanie
Spółki gotowe na sprzedaż

Spółki gotowe na sprzedażSpółka jest to podmiot gospodarczy o różnym charakterze. Wyróżnia się spółki osobowe, kapitałowe, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i wiele innych rodzajów.

Celem spółek jest prowadzenie działalności gospodarczej. Dla wolnych zawodów najbardziej odpowiednia jest spółka partnerska. Wiele osób marzy o założeniu spółki, ale przerażają ich formalności, które należy spełnić.

Więcej…
 
Analiza strategii inwestycyjnej opartej na Wskaźniku WOKK

Analiza strategii inwestycyjnejWskaźnik Ogólnego Klimatu Koniunktury (WOKK) jest klasyfikowany do Wskaźników Wyprzedzających Koniunkturę (WWK). Jego wskazania z wyprzedzeniem pokazują nadchodzącą sytuację w gospodarce. WOKK publikowany jest około 25 dnia każdego miesiąca przez GUS (dane można znaleźć wchodząc na główną stronę GUS, klikając „wskaźniki makroekonomiczne” po lewej stronie, a następne należy wybrać „wybrane miesięczne wskaźniki makroekonomiczne”). WOKK, jak sama nazwa wskazuje, bada nastroje panujące wśród przedsiębiorców.

Więcej…
 
Fundusze inwestycyjne - pieniężne, akcyjne, obligacji, indeksowe, stabilnego wzrostu

Fundusze inwestycyjneInwestowanie pieniędzy na rynkach finansowych jest zadaniem trudnym, kosztownym i pracochłonnym.

Jednak jeśli interesują nas inwestycje w fundusze inwestycyjne i chcielibyśmy skorzystać z gotowych produktów nad których analizą nie musimy spędzać wielu godzin dziennie, to możemy śmiało zainteresować się ofertą rodzimych funduszy inwestycyjnych.

Więcej…
 
Ryzyko finansowe

ryzyko finansoweKażda działalność człowieka obarczona jest pewnym ryzykiem.

Ryzyko powiązane jest z takimi decyzjami, które dotyczą przyszłości, a jednocześnie podmiot podejmujący decyzję nie posiada wszystkich informacji na temat skutków dokonania potencjalnych wyborów. Krótko mówiąc - decydent może osiągnąć upragniony cel, ale nie jest to pewne. Ryzyko i niepewność są więc ze sobą nierozerwalnie połączone.

Więcej…
 
Copyright ©  ISE